Zlínská zoo je nyní ideálním místem ke strávení nadcházejících velikonočních svátků. Areál rozzářily tisíce květů, jaro je zde v plném proudu. Speciální prohlídky Velikonoce u Seilernů nabídne zámek Lešná, k dispozici bude také vláček, všechny restaurace a občerstvení i prodejny suvenýrů. Zoo bude od 28. března otevřena denně od 8.30 do 18.00 hod., zámek během Velikonoc a dubnových víkendů od 10.00 do 16.00 hod.

Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, rozkvetly také bílé magnolie, růžové sakury, pestrobarevné krokusy nebo zlatý déšť. Sloní stádo si již užívá rozlehlý travnatý výběh, rušno je u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata. V tropické hale na návštěvníky čeká rodina vyder obrovských se třemi dvouměsíčními mláďaty. Každý den vychází do venkovního výběhu také pár jaguárů, samec Akabo a samice Yuna.

Zoo Zlín bude od Velikonoce otevřena každý den od 8.30 do 18.00 hod., pokladny a turnikety hlavního a sezonního (Velikonoce a víkendy) od 8.30 do 17.30. Občerstvení během velikonočních svátků zajistí všechny velké restaurace, a také Chocolatérie, Kefa bar, Pizzérie, Palačinky, stánky Ice´n´go a Kolo café. Areál zoo můžete projet i vláčkem, hezké dárky nabídnou zooshopy u vstupů a v Zátoce rejnoků.

Velikonoce na zámku Lešná

Ve čtvrtek 28. března po zimní pauzu se znovu otevře i zámek Lešná. Všechny návštěvníky z tady čekají speciální velikonoční prohlídky zámku. Přestaví se vám Velikonoce u Seilernů, posledních hraběcích majitelů zámku, těšit se můžete i na ukázku nejrůznějších ptačích vajíček a také vám tady přiblíží jednotlivé dny velikonočního období, od Květné neděle po Velikonoční pondělí. Zámecké interiéry doslova rozzáří jedinečná velikonoční výzdoba, každý z 11 pokojů bude mít osobitou výzdobu. Zámek bude po všechny velikonoční dny, tedy od čtvrtku 28. března do pondělí 1. dubna, otevřen vždy od 10.00 do 16.00 hod., kdy začne poslední prohlídka.

Při velikonoční návštěvě Zoo Zlín tak rozhodně zavítejte i do zámku Lešná.

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz/aktuality-databaze/velikonoce-v-zoo-zlin/

.