Připravovaný ročník nejstaršího a největšího festivalu filmů pro děti a mládež na světě už má své pevné obrysy. 64. Zlín Film Festivalu opět nabídne program napříč generacemi, přinese seriály pro mladé, ale připomene také výročí známých filmových tvůrců. Zlatý střevíček si letos ze Zlína odvezou Hynek Bočan a Bolek Polívka. Festival se uskuteční od čtvrtka 30. května do středy 5. června 2024.

Plán organizátorů festivalu je již nyní jasný. Šedesátým čtvrtým ročníkem by měl ožít celý Zlín.

Ve svém filmovém programu nabídne 64. Zlín Film Festival i letos soutěžní snímky v tradičních kategoriích, do kterých mohou tvůrci přihlašovat své filmy ještě do 1. března. V rámci mimosoutěžního filmového programu plánují dramaturgové připomenout výročí tří významných režisérů, kteří jsou spojení s tvorbou pro děti a mládež. Jedná se o Karla Kachyňu (100 let), Věru Plívovou-Šimkovou (90 let) a Františka Vláčila (100 let). Festival nabídne nejen jejich filmovou tvorbu, ale také zajímavé besedy.

Slavit se ovšem budou i další výročí, jako například 100 let od narození filmového architekta, výtvarníka a režiséra Zdeňka Rozkopala, blízkého spolupracovníka Karla Zemana. Festival v souvislosti s ním chystá výstavu jeho výtvarných děl v Galerii Václava Chada. Stejně jako v předchozích letech bude festival dotvářet i další bohatý doprovodný program na řadě míst ve Zlíně a přinese tak zábavu, poučení i příležitosti pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu.

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a v současnosti největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jeho prestiž se rok od roku zvyšuje nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí. Těšíme na všechny ve Zlíně!

Zdroj: www.vychodni-morava.cz