Vyberte si výlety s príbehom, pre deti, cesty poznania za pamiatkami Unessco alebo hrady a zámky.

 

 

Jižní Morava

V centru dění jižní Moravy stojí Brno, druhé největší město České republiky. Za prozkoumání stojí Moravský kras s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, komponovaná krajina Lednicko-valtického areálu, Znojemsko s Národním parkem Podyjí i Slovácko, oblast se svébytným folklorem.

 


 

Východní Morava

Máte rádi atmosféru venkova? Pak jsou tu Bílé Karpaty, Vsetínské a Hostýnské vrchy, Javorníky a Beskydy, nezaměnitelné zvyky a tradice Valašska a Slovácko plné slavností, vín, krojů a folkloru. Kdo má rád lázně a funkcionalistickou i moderní architekturu, ten si užije na Zlínsku a Luhačovicku.

 


 

Střední Morava a Jeseníky

Zatímco Jeseníky slibují pěší i cyklistické toulky horskou přírodou, sport a relaxaci, cestování střední Moravou je spojeno s poznáváním hradů, zámků a historických památek Olomouce. Nezapomeňte ani na věhlasné lázně, několik jeskyní a kulinářské požitky v podobě slavných olomouckých tvarůžků.

 


 

Bratislava región a Záhorie

Bratislavský región leží na juhozápade Slovenska, pričom svojou južnou časťou pozdĺž toku Dunaja sleduje slovensko-maďarskú štátnu hranicu a západnou časťou pozdĺž toku Moravy sleduje slovensko-rakúsku štátnu hranicu. Názov Záhorie má staré korene, ktoré siahajú do 17. storočia. Pochádza od latinského pomenovania Processus transmontanus, ktoré označovalo kraj ležiaci za Malými Karpatmi, teda „za horami“.

 


Dolné Rakúsko

Dolné Rakúsko je výnimočné svojou výbornou infraštruktúrou, skvelými službami a nespočetnými možnosťami na výlety do prírody a hôr. Počas horúcich letných dní práve hory a lesy ponúkajú príjemné osvieženie, zábavu a dobrodružstvo.

 

 

 


 

Tipy na výlet – mapa


 

Naše tipy

 

 

Z Bratislavy na zámok Schlosshof