Letní programovou nabídku zpestří zajímavé komentované prohlídky, bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a prázdninové tvoření a hraní. Tyto aktivity proběhnou ve Valašské dědině v rámci oživení všedních dnů. Novinkou je procházka s hajným pod názvem Léto na hájovně, kde se seznámíte s jeho prací, pomůckami a příběhy o stromech, zvířatech a přírodě. V kuchyni můžete pomoci paní hajné, která nám představí pozapomenuté náčiní a recepty. 

A co vás v Rožnovském skanzenu čeká o prázdninách?

 • Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil – odhalí, co všechno a jak nápaditě uměli lidé z Beskyd využít k nejnutnějším potřebám a zábavě. Dozvíte se zajímavosti o salašnickém životě valachů, kde se vzal název Valašsko a ochutnat můžete i žinčicu. Pořadem provede Mistr Petr Číp – výrobce a hráč na  gajdy.
 • Prázdninové tvoření a hraní – tvoření jednoduchých hraček a výrobků inspirovaných dřívějšími lidovými dovednostmi
 • Vyprávění bájí a pověstí – pověsti a pohádky svázané se zdejším krajem o salašnictví
  a dřívějším způsobu života.
 • Bylinkové procházky – paní Vanda Vrlová seznámí zájemce s bylinkami rostoucími u chalup
  a poradí s jejich sběrem, zpracováním a dalším využitím.
 • Léto na hájovně – pozvání na návštěvu do hájovny nebo rovnou s panem hajným na procházku do lesa.
 • Kouzelné bytosti z valašských pohádek – Znáte kouzelné bytosti, které se odedávna toulají v okolí Radhoště? Což si na ně trochu posvítit, správně je pojmenovat a nakonec si je odnést v malé pohádkové skládance.
 • Příběhová hra O pacholku Divínovi – poskládejte střípky skutečného příběhu ze života rožnovského lidu pomocí luštění šifer a rébusů ukrytých na trase vedoucí areálem Dřevěného městečka.

Letní programová nabídka: 5. – 7. 7.  Zvonečkový jarmark, 13. 7. Hejův nožík, 14. 7. Sklářský den, 20. 7. Pekařská sobota, 24. 7. Pohádková noc, 27. 7. Romská píseň, 28. 7. Anenská pouť, 3. – 4. 8. Dny řemesel a setkání kovářů, 9. – 11. 8. Jánošíkov dukát, 17. – 18. 8. Starodávný jarmark, 25. 8. Z druhé strany Radhoště.

Pro více informací sledujte náš kalendář akcí nebo facebook @vychodnimorava

Krásné prázdniny!

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz/

.