Se čtvrtletním zpožděním letos začíná návštěvnická sezona na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Objekt ve správě Muzea regionu Valašsko prošel v uplynulých měsících úpravami a během léta bude lákat na tradiční taháky i zajímavé novinky. Otevřeno je každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.

Pocta Kinským i kostýmované prohlídky

Zámek Lešná se nachází ve stejnojmenné obci zhruba 4 km od Valašského Meziříčí na hlavním silničním tahu směr Palačov. K hlavním lákadlům patří prohlídkový okruh historickými interiéry, který muzeum nově rozšířilo o stálou expozici věnovanou životním osudům bývalých majitelů z hraběcí rodiny Kinských. Zhruba hodinová prohlídka nabízí řadu opravdových skvostů, počínaje unikátním malovaným stropem, přes původní barokní podlahu až po mobiliář z přelomu 19. a 20. století. Od úterý 9. do neděle 14. července si můžete zámek projít v rámci speciální akce s průvodci v dobových kostýmech.

Relax v zámeckém parku

Pravidelní návštěvníci mají zámek v Lešné u Valašského Meziříčí spojený i se zdejším vyhlášeným anglickým parkem, který během letních měsíců skýtá pohodovou procházku a relax ve stínu mohutných stromů provázený vůni vzácných dřevin. Otevřen je každý den od 8 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Co Vás čeká během léta

Během prázdnin můžete dětem zpestřit návštěvu zámku oblíbenou pátračkou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu. V červenci budou připraveny výše zmiňované kostýmované prohlídky. Od 9. do 11. srpna zaplní zámek krásné květinové vazby a kouzlo barokní doby. Také letos se můžete těšit na živé divadlo v historických interiérech. V pátek 16. srpna dorazí brněnské divadlo Exulis s legendárním příběhem Muž se železnou maskou. K dispozici jsou čtyři termíny 18, 19, 20 a 21 hodin (informace a rezervace vstupenek na tel. 734 420 009). Od úterý 20. do pátku 23. srpna pak proběhne také zážitkový program pro děti Zloděj Bonifác.

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz