Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve na již 15. ročník autorských čtení Básníci v prostoru Zlín. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři večery s předními osobnostmi literární scény v prostorách mezi uměleckými díly. Jedinečné propojení výtvarného umění se slovesným doplní hudební vystoupení.

První setkání z cyklu Básníci v prostoru Zlín 2024 zahájí v pátek 31. 5. naši přední surrealističtí básníci František Dryje a Jan Gabriel v komponovaném pásmu Touze cnost.

Následující čtvrtek 6. 6. přivítá básníka a spisovatele, ale především známého zpěváka a legendárního harmonikáře Vaška Koubka s pořadem Jestli tak jako já dýcháš.

V pátek 14. 6. bude číst ze své nové knihy veršů, podle které je pojmenovaný i celý básnický večer Sázení ohně,první dáma současné české poesie s tzv. beatnickými kořeny Svatava Antošová. Autorku představí literární kritik a bohemista Radim Kopáč, hudebně bude vystoupení doprovázet básník a performer Aleš Kauer, majitel nakladatelství Adolescent. Večeru bude předcházet v 17 hodin vernisáž kreseb básníka Radka Fridricha (Hroby mluví) v rámci pravidelných výstav galerie VÝTAH SPACEve 4. podlaží budovy 14.

Závěrečný večer cyklu ve středu 26. 6. bude věnovaný romské písni a kultuře českých a slovenských Romů v pořadu Píseň mé duše Idy Kelarové s hostem kytaristou Desideriem Dežo Duždou.

Začátek autorských čtení je vždy v 18.30 hodin ve výstavních prostorách galerie v 1. podlaží budovy 14 ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz

.