Príďte si v máji po zážitky do Bratislavy. Okrem krásnych miest a výhľadov, ktoré majú práve v tomto období špecifickú atmosféru, na vás čakajú aj rôzne podujatia. Bratislava bude hostiť medzinárodný festival vedy STARMUS, no pripravené sú aj ďalšie podujatia, ktoré vám pomôžu spoznať miestnu kultúru a tradície.

.

Medzinárodný festival vedy, umenia a hudby STARMUS

Na Slovensko prichádza prestížny festival, za ktorým stoja astrofyzik Garik Israelian a gitarista legendárnej skupiny Queen, Brian May, ktorý má tiež doktorát z astrofyziky.

STARMUS je najväčší svetový festival vedy, hudby a iných umení, ktorý spája najbystrejšie mysle a najtalentovanejších umelcov so spoločným cieľom popularizovať vedu a pokrok prostredníctvom ich kombinovania.

.

Otvorené pivnice na sv. Urbana

Malokarpatskí vinári na jar otvárajú svoje pivnice, ale zároveň ponúkajú možnosť posedieť si a vychutnať minuloročné vína pod letnými pergolami či záhradách. Práve v tomto období je vinársky kraj pod Malými Karpatmi najkrajší

16. ročník tradičného otvárania pivníc na svätého Urbana, spojený s otvorením sezóny na Malokarpatskej vínnej ceste, ponúkne vína vo viac ako 100 pivniciach od Devína cez Raču, Vajnory, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Šenkvice až po Doľany. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 20 obciach a mestách Malokarpatska.

.

Víkend otvorených parkov a záhrad

Zaujímavé bratislavské lokality opäť odhalia svoje pestré tajomstvá

Aj tento rok môžete navštíviť parky či záhrady so zaujímavými príbehmi, ktoré sú sprístupnené počas prvého júnového víkendu v rámci medzinárodného Víkendu otvorených parkov a záhrad.

Najnovšie sa parky a záhrady otvoria od piatku 31. mája do nedele 2. júna. Pre tento rok bola zvolená téma s názvom „Päť zmyslov v záhrade“.

.

Romantické májové chute

Máj je lásky čas. A kde lepšie zažiť romantickú večeru ako priamo na Dunaji?

Nalaďte sa so svojou polovičkou, či priateľmi na vlny Dunaja a užite si príjemný večer na vlnách rieky a hudby: atmosféru dotvorí živá hudba aj očarujúca panoráma Bratislavy.

Ponorte sa do podmanivej atmosféry osvetlených pamiatok, keď mesto spomaľuje a jeho svetlá sa odrážajú na vode. Zistíte, aké čarovné je vidieť Bratislavu žiariacu večernými svetlami. Zažite plavbu pre romantikov s úžasnými panoramatickými pohľadmi.

.

Top Podujatia: https://www.visitbratislava.com/sk//event-categories/top-podujatia/

.