Obľúbený hudobný festival CIBULAFEST po dlhej prestávke opäť otvorí svoje brány pri letisku v Holíči. Kultúrne rany, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu, sa bude snažiť čiastočne zahojiť podľa platných pravidiel. Aj keď sa situácia každým dňom zlepšuje, nariadenia pandemickej komisie sú nekompromisné a musí sa s nimi popasovať každý organizátor kultúrnych podujatí. Vzhľadom na to, že kultúrny covid automat aktuálne plánuje na leto 2021 v exteriéri maximálnu kapacitu 1000 ľudí, do festivalového areálu sa dostanú len tí najrýchlejší a verní.

Festival, ktorý sa každý rok koná pri letisku v Holíči a vždy privíta niekoľkotisíc návštevníkov, bude v dňoch 16. – 17. 7. hostiť len časť návštevnosti z tej, na ktorú je zvyknutý a tohtoročnú edíciu nazve CIBULAFEST LIMIT 2021. Napriek tomu prinesie prevažne slovenské hudobné hviezdy ako Horkýže Slíže, No Name, Medial Banana, Helenine oči, DORA či DJ Milan Lieskovský. Keďže sa program minulého ročníka kompletne presunul pôvodne na rok 2021, avšak situácia ešte neumožňuje zorganizovať ho v takom rozsahu, ako sú jeho návštevníci zvyknutí, organizátori ho boli nútení opäť presunúť na ďalší ročník. Pre ten aktuálny však zostavili limitovaný program pre limitovanú návštevu, preto aj aktuálny ročník dostal názov CIBULAFEST LIMIT 2021.

„Veríme, že všetci naši fanúšikovia chápu situáciu, v akej sa aktuálne nachádza slovenská kultúra a hudobný priemysel. Napriek tomu sme sa rozhodli pre zorganizovanie festivalu, aj keď v menšom vydaní, pretože si ho naši úžasní návštevníci zaslúžia a sú hladní po hudobnej zábave. Prísne pravidlá nás síce obmedzujú, no rešpektujeme všetky nariadenia pandemickej komisie a pripravili sme prijateľný kompromis. Aspoň takto by sme chceli pomôcť reštartovať súčasný kultúrny marazmus na Slovensku,“ prezradil organizátor Cibulafestu Vladimír Chrenka. Aby bolo možné dodržať podmienky organizovania podujatia, na jednotlivé festivalové dni budú aj samostatné vstupenky na každý deň a myslelo sa aj na verných, ktorí si ponechali vstupenky z minulého roka.

„V prvej fáze sa budú môcť rozhodnúť majitelia vstupeniek z minulého roka. Na výber budú mať buď možnosť využiť ich na jeden z tohtoročných festivalových dní, ponechať si ich na ročník 2022, kde budú platné na všetky dni, alebo požiadať o ich refundáciu do konca júla tohto roku. Tí, ktorí sa rozhodnú využiť ich na CIBULAFEST LIMIT 2021, sa budú musieť zaregistrovať a požiadať zmenové centrum kde si lístky zakúpili, prostredníctvom ktorého si pôvodné vstupenky vymenia za nové. Je to jednoduchý proces. Budú tak mať garanciu, že sa dostanú na festival. Následne uvoľníme 750 vstupeniek na každý festivalový deň, ku ktorým sa dostanú tí najrýchlejší. Navyšovanie kapacity bude možné iba v tom prípade, ak to umožní kultúrny covid automat a pandemická komisia. Všetky dôležité a kompletné informácie priebežne zverejníme na našich webových stránkach a sociálnych sieťach,“ dodal Chrenka.

Festival bude rešpektovať všetky platné nariadenia a zabezpečí všetky bezpečnostné podmienky na ochranu zdravia všetkých návštevníkov.

Viac info na www.cibulafest.eu