Jižní Morava slaví. Putuje sem Velká cena cestovního ruchu 2024 za nejlepší elektronický projekt, vyhlašovaná v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World v Praze. Porotci jako vítěznou ocenili webovou aplikaci Brno Convention Bureau, kterou v loňském roce spustila Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

Aplikace Brno Convention Bureau je velkým pomocníkem pro pořadatele konferencí a dalších byznysových setkání v Jihomoravském kraji. „Aplikaci jsme spustili na jaře 2023 a záhy jsme mohli sledovat, že je to nástroj, který organizátoři akcí na jižní Moravě velmi oceňují. Za necelý rok od spuštění aplikaci využilo už 18 konferencí a dalších pět je v jednání,“ uvádí Martina Grůzová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Moravy.

Nyní aplikaci Brno Convention Bureau ohodnotili i odborníci a přisoudili jí první cenu za nejlepší elektronický projekt v českém turistickém ruchu. „Ocenění nás povzbudilo a potvrdilo, že se nám daří dělat z jižní Moravy vlajkovou loď byznysové turistiky. Naše aplikace Brno Convention Bureau s sebou zároveň nese podtext udržitelnosti a ekologie, protože se díky ní minimalizuje množství tiskovin v kongresovém průmyslu,“ shrnuje manažerka programu Brno Convention Bureau Eliška Křížová.

Účastníci kongresů, konferencí a dalších eventů dostanou díky aplikaci Brno Convention Bureau v reálném čase aktuální informace o akcích a jejich programu, o možnostech ubytování a stravování, stejně jako o možném turistickém vyžití v okolí. Nástroj, který je zdarma, je vhodný především pro účastníky mezinárodních akcí, případně pro návštěvníky přijíždějící na jižní Moravu z jiných částí České republiky. Aplikaci porota shledala jednouchou a přehlednou a kvitovala, že propojuje sektor byznysové návštěvnosti kraje s klasickým turismem. Novinkou pro letošní rok je uživatelský mód, kdy si organizátoři konferencí mohou obsah v aplikaci Brno Convention Bureau přizpůsobit skrze vlastní přístup do editorského rozhraní.

Sedmnáctý ročník veletrhu Holiday World & Region World se uskutečnil v Pražských Letňanech od 15. do 17. března. Velká cena cestovního ruchu se vítězům předávala na zahajovacím dni, pořadatelé letos vybírali z rekordního počtu přihlášených počinů. „Je to neklamný signál toho, že se cestovní ruch v České republice veze na vzdouvající se vlně a subjekty v něm činné mají chuť vytvářet nové a vysoce kvalitní produkty a projekty. Naprosto přirozeně přitom ve své činnosti zohledňují globální trendy, jako jsou třeba digitalizace nebo udržitelnost,“ dodává za pořadatele Eva Frindtová.

Více informací o Velké ceně cestovního ruchu a dalších oceněných kategoriích naleznete zde.

.
Zdroj: https://www.jizni-morava.cz/

.