Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně nabídne během klasických prohlídek v letošním roce také jednu skvělou novinku – a to v podobě brýlí s virtuální realitou. Brýle umožní zájemcům podívat se do míst, které běžně nebývají během prohlídek navštěvována, především vzhledem k jejich těžké přístupnosti a možnému nebezpečí.

Speciální přístroj vás tak může přenést např. vysoko nad napuštěnou horní nádrž s výhledem na vrcholky Jeseníků včetně Pradědu. Podíváte se i do útrob vodního přivaděče, do strojovny transformátorů, máte možnost prozkoumat turbínu i generátor a imaginárně se projedete výtahem vybudovaným ve skalním masivu.

Virtuální prohlídka zahrnuje také animovanou část s 3D modelem, která srozumitelně popisuje princip fungování samotné elektrárny i její význam.

Celou prohlídku si řídíte sami a během ní je připraveno i pár kvízových otázek. Jestli se do nich ale pustíte, záleží už jen na vás.

Tato virtuální „Watertour“ je přístupná v infocentru Dlouhých strání. Na exkurze je ale nutné se předem zaregistrovat na webu www.dlouhe-strane.cz.

Zdroj: https://www.ok-tourism.cz