VÝCHODNÍ MORAVA – Přinášíme inspiraci, jak dodržovat omezení, která s sebou přinášejí opatření proti šíření epidemie koronaviru, a současně se vypořádat s omezenými možnostmi pořádání výstav. Ukázkou je nabídka dvou výstav v Holešově na Kroměřížsku, které jsou přizpůsobeny stávajícím restrikcím, jsou nekontaktní a jsou přístupné kdykoli během dne.

 

Jedna venkovní výstava se jmenuje „Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město“. Věnuje se osobnosti proslulého rabína Šacha, který v Holešově žil, působil a je pohřben na zdejším židovském hřbitově. V tomto roce uplyne 400 let od jeho narození. Zajímavé informace obsahuje výstava i o dalších významných lidech z holešovské židovské komunity. Také je možné si přečíst několik židovských pověstí. Osvěžením jsou díla studentů Základní umělecké školy F. X. Richtera inspirovaná židovskou tématikou.

Druhá výstava zavede návštěvníky na nádvoří holešovského zámku. Jako výstavní prostor zde slouží prosklené arkády zámku, je to něco jako galerie za sklem. K vidění budou jarní motivy a nádherné krajky ze sbírky Martiny Stiborové z Brusného, o nápadité aranžmá se postarala Lenka Jagošová.

Obě výstavy jsou k vidění zdarma, nicméně organizátoři přivítají dobrovolný příspěvek do kasičky, která je umístěna u vstupu do zámeckého nádvoří.

Ilustrační foto je z města Holešova