Nahlédněte s námi do nově otevřených a zrekonstruovaných Slunečních lázní v Luhačovicích.

Sluneční a říční lázně byly postaveny roku 1903 Dušanem Jurkovičem. Ve své době představovaly centrum setkávání a společenské zábavy lázeňských hostů. Letos byla dokončena jejich rozsáhlá a velmi povedené rekonstrukce a vy tady dnes můžete jít nejen za odpočinkem, ale také za poznáním.

V budově bývalého Vodoléčebného ústavu se v expozicích seznámíte s historií tohoto místa, tradicí lázeňských vodoléčebných procedur, a především s dílem architekta Dušana Jurkoviče a hudebního skladatele Leoše Janáčka. V Jurkovičově Odpočívárně vybavené replikami původního nábytku z roku 1902 si pak můžete odpočinout a v klidu vnímat krásu tohoto místa.

Druhé podlaží je věnováno dalšímu muži, který je tak úzce spjatý s Luhačovicemi – Leoši Janáčkovi.

Slavnostní zahájení Sluneční sezóny je sice naplánováno až na víkend 25. až 26. května, své dveře pro návštěvníky mají ale Sluneční lázně otevřeny již od dubna. Při této nadcházející květnové události vás čeká víkend s komentovanými prohlídkami, loutkovým divadlem, dobovým tanečním vystoupením, folklórními soubory, dobovým tanečním vystoupením, bublinovou show, secesním fotoateliérem nebo třeba koncertem Adélky a Verunky Dobešových.

My si tento nový turistický cíl s radostí přidáváme na náš seznam míst, která rozhodně stojí za návštěvu!

Už jste byli ve Slunečních lázních v Luhačovicích?

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz/

.