.

Milí přátelé vinařské turistiky, v sobotu 26. června se potkáme na Expedici Krajem André na Hustopečsku a to, že dojedeme do cíle, oslavíme na akci Hustopečský slunovrat s vínem. V červenci vyrazte na další dvě sobotní akce – 10. července Na kole vinohrady Uherskohradišťska a 17. července na Letním putování po vinařských stezkách Mikulovska. Více info najdete níže a další akce budou následovat.

Už víte, na které výlety Krajem vína se letos vydáte? Zajistěte si rovnou i ubytování a zůstaňte v regionu aspoň na celý víkend. Pro cykloturisty doporučujeme zařízení s certifikací Cyklisté vítáni. Najdete tam bezplatnou úschovnu kol, servisní kufřík, pumpičku, můžete si umýt kolo nebo vyprat cyklodres a někde i půjčují kola. Více najdete na www.cyklistevitani.cz nebo na www.stezky.cz.

Znovu ještě připomínáme dodržování aktuálně platných vládních nařízení a opatření. S sebou si na akci nezapomeňte vzít potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19, o očkování nebo o prodělání onemocnění. Respirátory mějte také připravené a použijte je v blízkosti ostatních osob nebo ve vnitřních prostorách. Děkujeme!
Expedice Krajem André 26. 6. 2021 Hustopeče-Starovičky-Velké Pavlovice-Vrbice-Kobylí-Bořetice-Němčičky-Horní Bojanovice-Kurdějov-Hustopeče. To je trasa prvního letošního výletu Krajem vína. Startuje se od 9 do 12 z Hustopečí, dorazte!
.
Startovat se bude od 9 do 12 hodin v Hustopečích z ulice Vinařská-náměstíčko. Startovné 200 Kč na místě, děti zdarma. Startovní balíček obsahuje skleničku v originálním obalu a razítkovací průkaz s mapkou. Pro děti je určen bezpečnostní pásek.

Základní trasa Expedice Krajem André je dlouhá cca 40 km a vede přes 9 obcí Hustopeče-Starovičky-Velké Pavlovice-Vrbice-Kobylí-Bořetice-Němčičky-Horní Bojanovice-Kurdějov. Jet můžete i krátký dětský okruh. Všechny trasy jsou vyznačeny na mapě v razítkovacím průkazu.

Cíl trasy je opět v Hustopečích na ulici Vinařská-náměstíčko. Připraven bude bohatý doprovodný program, otevřené sklepy s ochutnávkou vín, krajové speciality. Zároveň bude také probíhat akce “HUSTOPEČSKÝ SLUNOVRAT S VÍNEM“.

V 17:30 hodin se zde bude losovat o zajímavé ceny. Abyste se losování mohli účastnit, sesbírejte minimálně 7 razítek z 9 možných – v každé ze zúčastněných obcí získáte jedno razítko do razítkovacího průkazu s ústřižkem obsahujícím evidenční číslo. Ten odevzdejte na sběrné místo na ulici Vinařská do 17:20 hodin. Vylosováno bude 9 výherců, kteří získají tyto ceny:
1. místo * poukaz na degustaci vín pro 2 osoby včetně ubytování v hodnotě 3.000 Kč
2. místo * poukaz na degustaci vín pro 2 osoby v hodnotě 2.000 Kč
3. místo * poukaz na nákup sportovního zboží v hodnotě 1.000 Kč
4. až 9. místo * balíčky s odměnou
Na kole vinohrady Uherskohradišťska 10.7.2021 Namazat pod koleny, nafoukat kola, naleštit koštovku! V sobotu 10. 7. se na Masarykově náměstí opět potkají na kole, koloběžkách i pěšky příznivci zdravého pohybu a dobrého vína. Budete mezi nimi i vy? Užijte si letní jízdu! >>
Letní putování po Mikulovsku 17. 7. 2021 První letošní akce, na které se na vás těšíme jako organizátoři my osobně. Startujeme od mikulovského gymnázia, všechny informace najdete na webu včetně výběru ubytování, kde jsou Cyklisté vítáni. Už máte startovní balíček? Kupte si ho! >>
Kalendárium akcí Krajem vína 2021 26. 6. Krajem vína – Expedice Krajem André 10. 7. Krajem vína – Na kole vinohrady Uherskohradišťska – letní jízda 17. 7. Krajem vína – Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 7. 8. Krajem vína – Letní putování okolím Modrých Hor 21. 8. Krajem vína – Expedice za sousedy 28. 8. Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka 4. 9. Krajem vína – Putování za burčákem po Modrých Horách 11. 9. Krajem vína – Hudba na kole 18. 9. Krajem vína – Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 2. 10. Krajem vína – Tour de burčák na Kyjovsku 9. 10. Krajem vína – Na kole vinohrady Uherskohradišťska – zavírání cyklostezek
Kalendář akcí