Vážení priatelia, návštevníci „Dňa otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie“!

S radosťou Vám chceme oznámiť, že  11. ročník „otvorených búd“, ktorý sa z dôvodu pandemickej situácie v SR a na základe prijatých opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR neuskutočnil v pôvodnom termíne, sa bude konať dňa 22. 5. 2021 v pôvodnom čase od 10:00 do 20:00 hod.

Aktuálna situácia a prijaté opatrenia Úradu verejného zdravotníctva nám umožňujú, aby sme sa mohli stretnúť na vychádzke v prírode, medzi Skalickými búdami. Samozrejme musíme dodržiavať všetky platné opatrenia, ako sú rúško, dezinfekcia rúk ako aj platné potvrdenie o zdravotnom stave v nadväznosti na Covid-19.

Naše združenie, ako organizátor „Dňa otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie“, Vám ponúklo niekoľko možnosti riešenia nakladania so zakúpenými vstupenkami. Tým, ktorí nám zostali verní a vstupenky si ponechali sme prisľúbili bonus v podobe jedného kupónu na víno v hodnote 4,- € naviac. Tento sľub aj dodržíme a vo svojom vinohradníckom pase nájdete celkom štyri kupóny na víno v celkovej hodnote 16,- €. Otvoríme pre Vás cca 60 búd, ich počet upresníme v priebehu niekoľkých dní. V pondelok 17. 5. 2021 na našej web stránke uverejníme mapku a zoznam búd, ktoré budú pripravené Vám spríjemniť pohyb v prírode. Zároveň Vám odprezentujeme aj prijaté opatrenia na zabezpečenie bezpečnostnej situácie vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia.

V prípade, že Vám tento termín návštevy DOB 2020 nevyhovuje máte stále možnosť vstupenky vrátiť do 19. 5. 2021 osobne v prevádzke:

Vínotéka Pri hájku,

Tehelňa 1984/39, Skalica

a rovnako máte možnosť si ešte nejakú vstupenku aj zakúpiť.

                                                                                   Výbor OZ VCZ

Organizačné pokyny

Ku konaniu „Dňa otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie“ dňa 22. mája 2021

Vážení návštevníci, priaznivci vína a našich otvorených búd,

         dovoľte nám Vás v prvom rade privítať na 11. ročníku tejto najvýznamnejšej aktivity občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie, ktorá sa koná z dôvodu všeobecne známej zložitej epidemiologickej situácie s odstupom takmer 7 mesiacov. Chceme vyjadriť veľké poďakovanie najmä tým návštevníkom, ktorí si ponechali svoje vstupenky zakúpené ešte v septembri minulého roka a spolu s nami verili, že sa nám podarí na Dňoch otvorených búd 2020 stretnúť, aj keď s nejakým časovým posunom. Rovnako sme radi, že sa pridali aj desiatky nových záujemcov, ktorí si vstupenky zakúpili len aktuálne pred pár dňami a spolu s nami sa budú tešiť na stretnutie s mnohými „starými známymi“ ale aj mnohými novými priateľmi.

        Napriek tomu, že aktuálna pandemická situácia je veľmi dobrá, uvoľnilo sa mnoho obmedzení a je uvoľnený pohyb osôb v prírode, je potrebné si uvedomiť, že stále je ešte veľa povinností, ktoré musíme spoločne dodržiavať. Nakoľko sa predpisy stanovené vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva menia takmer každý deň, chceme Vás požiadať, aby ste toto sledovali a v deň konania akcie spĺňali požiadavky dané týmito nariadeniami, aby sme nedávali zámienku na jej kritické hodnotenie. Prosíme Vás, aby ste dodržiavali najmä pokyny organizátorov pri preberaní výbavy na „turistickú prechádzku“ Skalickými vinohradmi, počet návštevníkov na vybavovacích miestach, ale aj pri návšteve jednotlivých otvorených búd. Každá prevádzka bude vybavená dezinfekčnými prostriedkami, ktoré Vás poprosíme používať, dodržiavať požadované odstupy, či nasadenie rúšok v interiéri.

          Veríme, že je našim spoločným záujmom aby DOB 2020 úspešne prebehlo a všetci sme sa spoločne mohli radovať z prvého popandemického hromadného stretnutia po takmer roku obmedzení a zákazov. Prajeme si spoločne, aby sme to všetci prežili v zdraví a príjemnej priateľskej atmosfére, ktorú sme už dlho nezažili.

          V prílohe týchto pokynov je uverejnená Vinohradnícka mapka, na ktorej si môžete vopred vytipovať trasu ktorou sa pustíte, alebo ktorých vinárov chcete v tomto ročníku navštíviť. Bohužiaľ, tak ako sme vopred informovali tento ročník bude bez kyvadlovej prepravy, ktorú Vám z časti môžu vynahradiť taxikári, na ktorých kontakty sú v mapke uvedené. Určite bude výhodné pri objednávaní si taxi služby oznámiť, na ktorej búde sa nachádzate a taxikári Vás ľahšie nájdu. Z rovnakých dôvodov sme museli upraviť aj poskytovanie drobného občerstvenia v jednotlivých búdach. Neznamená to, že toto bude úplne zrušené, ale sami uvidíte ako sú búdari akčný a nájdu vhodný spôsob ako Vám „zákus“ poskytnúť a pritom neporušiť žiadne predpisy. Dostatok občerstvenia Vám bude ponúkať aj minimálne 12 poskytovateľov, ktorí sú v mapke uvedení, a určite natrafíte aj na ďalších aktivistov z tejto oblasti.

         Nezabudnite, že v tomto ročníku sme Vám výnimočne poskytli až štyri nákupné kupóny na nákup vín, každý v hodnote 4,- €. Tak ich nezabudnite využiť na nákup tých vín, ktoré Vám zachutia. Aby ste sa netrápili s ťažkými batohmi, bude aj v tomto roku fungovať služba na zvoz vína, lebo veríme, že Vám kupóny nebudú postačovať a búdarov podporíte aj nákupom za hotové. Zmenilo sa len miesto jeho výdaja, na aktuálne sídlo nášho občianskeho združenia a tým je Vínotéka Pri hájku. Je to rovnaké miesto ako výdaj výbavy návštevníka. Termíny možného vyzdvihnutia budete mať uvedené vo Vinohradníckom pase, ktorý určite už poznáte a viete ako s ním nakladať. Tí čo tu budú po prvý raz sa s ním určite rýchle zoznámia a  skúsenejší im radi poradia.

        Tým, že Vínotéka u františkánov už nie je súčasťou tejto akcie, zmenili sme aj druhé výdajné miesto výbavy návštevníka, ktoré bude na Predmestí v sídle spoločnosti WINTERBERG Skalica, s.r.o. Týmto sa nám podarilo obidve výdajné miesta priblížiť viac k vinohradníckym trasám.

        Na záver Vám chceme popriať príjemný pobyt na 11. ročníku Dní otvorených búd 2020, veľa pekných vzoriek vín, zážitkov a spomienok na tento mimoriadny ročník. Zároveň chceme vyjadriť presvedčenie, že sa v tomto roku stretneme ešte raz na 12. ročníku Dní otvorených búd 2021, ktoré budú v októbri tohto roka.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Výbor OZ VCZ