Zlín Film Festival si pro návštěvníky letos připravil 289 filmových projekcí na 14 místech ve Zlíně. Do centra filmu na následující týden míří 53 filmových delegací, domácí i zahraniční hosté, významné osobnosti i školní výlety z celé ČR. Festival zahájí norský film Lars je LOL a světová premiéra dokumentu Velký finále PSO. Město letos ožije festivalem v termínu 30. května až 5. června.

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě stojí na prahu svého 64. ročníku, který přinese stejně jako v minulých letech bohatý filmový, doprovodný
a odborný program v kulisách baťovského Zlína.

Čeká nás sedmidenní filmové dobrodružství, které přinese spoustu radosti, zábavy a poučení malým i velkým divákům. V rámci svého programu připomenou organizátoři i velká výročí filmových režisérů, kteří část své tvorby věnovali dětem. „Vzpomínat budeme na Oldřicha Lipského, Karla Kachyňu, Františka Vláčila a Zdeňka Rozkopala, kteří by letos oslavili sto let od narození. Neopomeneme devadesáté narozeniny, které slaví právě dnes první dáma dětského filmu, režisérka Věra Plívová-Šimková. A pozornost budeme věnovat i osmdesátým narozeninám dramaturga Jana Gogoly.

Součástí festivalu bude i další program a aktivity na řadě míst ve Zlíně, který bude vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale své si tady najdou všichni. Jako každý rok nás čeká skvělá atmosféra, takže kdo jste ještě nežil festivalový Zlín, přijeďte za námi!

Zdroj: https://www.vychodni-morava.cz