Cyklostezka Bečva vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s řekou Moravou. Trasa cyklostezky je dlouhá 152,6 km. Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí. Další část stezky vede kolem Rožnovské Bečvy, a to z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí. Zde se obě větve potkávají a cyklostezka pokračuje dále do Tovačova. Trasa je vedena převážně mimo hlavní silnice a je vhodná pro cyklisty každého věku, rodiny s dětmi, in-line bruslaře, turisty a v zimě i pro běžkaře. Velká část Cyklostezky Bečva vede po nově vybudovaných úsecích, dále po málo frekventovaných místních komunikacích, zpevněných lesních a polních cestách a jen minimum trasy musíte projet po silnicích. Na trase cyklostezky potkáte spoustu zajímavých cílů Valašska a Olomouckého kraje. Obdivovat můžete krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady.

 

Co očekávat od cyklostezky Bečva

Především příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicich. I tady se však připravují projekty, které zajistí, že od pramenů Vsetínské a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s řekou Moravou budete moci projet bez strachu z automobilové dopravy.

 

 

Co můžete cestou vidět?

Je toho mnoho. Namátkou vzpomeňme krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady. Podrobnosti hledejte v menu, v záložce turistické cíle.

 

Viac oficialny web: Na co se můžete těšit při putování po Cyklostezce Bečva? /Popis trasy/

 

Zdroj: www.cyklostezkabecva.cz, visit-valassko.cz/cyklostezka-becva/

Foto: visit-valassko.cz/cyklostezka-becva/