Víkendový magazín Pomoraví: Kam ven (č.42)

 

Aj tento víkend Vám poradíme “Kam ven” na kultúrne zážitky v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko.  Sledujte pravidelne aktualizované spravodajstvo na facebook Pomoraví Magazín a Pomoraví kalendár.

 

Víkendovú ponuku priebežne aktualizujeme!

 

Ak sa Vám uvedený príspevok páči zdielajte ho. Možno zaujme aj vašich priateľov?

 

 

Naše tipy na tento víkend

 

 

Vybrali sme z Pomoraví kalendár

 

 

Slavnosti dobrého jídla

Podzimní Slavnosti dobrého jídla proběhnou v termínu 17. – 20. 10. 2018 opět na náměstí Svobody v Brně. V centru Brna se představí restaurace, občerstvení, foodtrucky, regionální prodejci, sladké i slané dobroty, pivo a víno.

 

Október FEST HOLÍČ

III. Ročník Október festu v Holíči bude o deň na viac.

Ponuka pív a programu bude tento rok viac ako zaujímavá.

Spoločne s domácim pivovarom WYWAR sme pre Vás pripravili zaujímavý program a pripravujeme pre Vás rekordný počet druhov pív prevažne slovenských mini pivovarov.

 

Hubertova jazda

Mesto Holíč, obec Kopčany a jazdecké a agroturistické centrum Kopčany pozývajú na Hubertovu jazdu, ktorá sa uskutoční v sobotu dňa 20.10.2018. Zahájenie bude o 10.30 pred historickým žrebčínom v Kopčanoch a ukončenie v areáli holíčskeho zámku.

 

Dýňobraní 2018

Ve Zlíně se chystá tradiční rodinná akce Dýňobraní. Uskuteční se v sobotu 20. října od 14 do 18 hodin v parku Komenského. Podzimně laděná akce je součástí projektu Živý Zlín.

 

Dizajnový trh Šikovné ruky slovenských ludzí – jesenná edícia

Srdečne Vás pozývame na pokračovanie dizajnových trhov Šikovné ruky slovenských ludzí. Táto výnimočná udalosť v sebe spája šikovných slovenských výrobcov, kvalitné produkty, nádych tradície i inovácie a dobroty pre malých i veľkých.

 

Desmod Hodonín – 23. narozeniny Rádia Jih

Skupina Desmod živě vystoupí v rámci oslav 23. narozenin Rádia Jih v sobotu 20. října 2018 od 20:00 hod. v Domě kultury na Horních Valech v Hodoníně.

 

KIM WILDE v Bratislave!

KIM WILDE 20.10.2018, MMC Bratislava – Here Come The Aliens tour 2018. Kim Wilde, jeden z najväčších rock-pop idolov 80-tych rokov, vydala 16.marca 2018 nový album „Here Comes The Aliens“ a vyráža na turné. V rámci neho sa po prvýkrát zastaví aj v Bratislave!

 

Kollárovci Neúprosný Čas

KOLLÁROVCI v Event Hall Malacky Zažite jedinečné vystúpenie aktuálne najpopulárnejšej ľudovej skupiny na Slovensku.

 

Koncert Iné Kafe

Koncert skupiny INEKAFE. Predkapela Tusté Baletky zo Senice.

 

Hana Annyotty Veselá – Jubileum

V tomto roku sa dožíva životného jubilea grafička, keramička, maliarka a pedagogička Mgr. Hana Annyotty Veselá. Pri tejto príležitosti sa uskutoční v Záhorskom múzeu v Skalici výstava jej diel, ktoré priblížia jednotlivé oblasti jej umeleckého záujmu – maľbu, plastiku i reliéf.

 

Turošina v Abelande

Nevieme, či ju doniesli Turci, ale na Morave sa kukurici hovorí turkyňe a na Záhorí turošina. Každopádne je o jesennú prácu s kukuricou v Abelande vždy zo strany detí a rodín veľký záujem.

 

Běhej Valachy – 20. 10. ve Velkých Karlovicích

Poslední závod pětidílného seriálu VALACHY TOUR je tady! Přijeďte si zaběhat do krásné podzimní krajiny kolem Velkých Karlovic. Start a cíl je u hotelu Galik. Vybírat můžete ze dvou tras a připraveny budou i závody pro děti.

Pomoraví kalendár

Sledujte pravidelne aktualizované podujatia vo facebook skupine od Viedne a Bratislavy cez Brno, a Zlín až po Olomouc a Kroměříž

Pomoraví magazín

Kultúrne zážitky cestovný ruch a história v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko.  Sledujte pravidelne aktualizované spravodajstvo na facebook Magazín Pomoravi “Kam ven”.

 

 

Tipy na výlet môžete hľadať aj na mape Tipy na výlet

 

 Kam ven na výlet

Vyberte si výlety s príbehom, pre deti, cesty poznania za pamiatkami Unessco alebo hrady a zámky.

 Kam ven na pivo

Pozrite si ponuku viac ako 150 pivovarov aktuálne informácie, recenzie, plánované akcie.

 

 Kam ven na víno

Vyberte si vinársky región a ochutnajte výborné vínko u niektorého vinára alebo môžete navštíviť niektorú vinársku akciu.

 

 

Kam ven na vodu

Pre vodákov a milovníkov vody tu máme aktualizovaný prehľad v prístavoch na rieke Morava a Baťov kanál 

 

Kam ven na kolo

Vydajte sa sa s bicyklom po po “Moravských vinařských stezkách”a iných cyklotrasách

 

 

 

 

pomoravi.eu

Vydajte sa po stopách najkrajších pamiatok a najlákavejších atraktivít Pomoraví v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko. Navštívte pamiatky a zaujímavé miesta.