Každý víkend Vám poradíme “Kam ven” na kultúrne zážitky v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko.  Sledujte pravidelne aktualizované spravodajstvo na facebook Pomoraví Magazín a Pomoraví kalendár. 

 

Naše tipy

 

Salón Piva je jedinečný ochutnávkový Craft Beer Festival, ktorý sa uskutoční v Bratislave, v Starej tržnici. Tradične sa môžete tešiť na fantastickú atmosféru, veľké množstvo malých pivovarov (80 v roku 2018) a ich pív (cca 400 rôznych pív), degustáciu zo sklenených degustačných pohárov a rozhovormi s ich tvorcami, príp. distribútormi.

 

Vůně tvarůžků, typické hanácké speciality, provoní v sobotu 27. a v neděli 28. dubna Dolní a Horní náměstí. Centrum města ožije oblíbeným Tvarůžkovým festivalem už počtvrté.

 

Jaro už je v plném proudu a je tak nejvyšší čas na symbolické otevírání cyklostezek už tradičně nazvané Na kole vinohrady Uherskohradišťska.

Příznivci jarních výletů si v rámci této akce mohou projet nebo projít vinohrady, navštívit známá místa a vychutnat si jedinečná vína od vinařů ze Slovácka. Otevírání cyklostezek se bude letos konat poslední dubnovou sobotu

 

 

Pomoraví magazín

Kultúrne zážitky cestovný ruch a história v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko.  Sledujte pravidelne aktualizované spravodajstvo na facebook Magazín Pomoravi.

 

Pomoraví kalendár

Sledujte pravidelne aktualizované podujatia vo facebook skupine od Viedne a Bratislavy cez Brno, a Zlín až po Olomouc a Kroměříž.

 

Sledujete kalendáre akcii a podujatí  v regiónoch

 


 

 

Tipy na výlet môžete hľadať aj na mape Tipy na výlet 

 

Kam ven na výlet

Vyberte si výlety s príbehom, pre deti, cesty poznania za pamiatkami Unessco alebo hrady a zámky.

 

Kam ven na pivo

Pozrite si ponuku viac ako 150 pivovarov aktuálne informácie, recenzie, plánované akcie.

 

Kam ven na víno

Vyberte si vinársky región a ochutnajte výborné vínko u niektorého vinára alebo môžete navštíviť niektorú vinársku akciu.

 

Kam ven na vodu

Pre vodákov a milovníkov vody tu máme aktualizovaný prehľad v prístavoch na rieke Morava a Baťov kanál 

 

Kam ven na kolo

Vydajte sa sa s bicyklom po po “Moravských vinařských stezkách”a iných cyklotrasách

 

Kam ven na trh

Kúpte si tradičný výrobok regiónu

 

 

 

 

pomoravi.eu

Vydajte sa po stopách najkrajších pamiatok a najlákavejších atraktivít Pomoraví v regiónoch Južná, Východná a Stredná Morava, Záhorie, Myjavské kopanice, Bratislava región a Dolné Rakúsko. Navštívte pamiatky a zaujímavé miesta.